Termiczny kubek na każdą okazję

Nowoczesne metody termicznych izolacji
28 sierpnia, 2020
Termokubek idealny
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek dla każdego

O termicznych kubkach przypominamy sobie głównie w czasie zimowo-jesiennym, kiedy chcemy wziąć gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy np. w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale również sprawdzają się do noszenia chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do stosowania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na długo utrzyma goraco herbaty oraz chłód picia. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając kubek termiczny?

Jeśli chcemy dokonać zakup termicznego kubka, najlepiej na początek sprawdzić parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim bardzo istotny jest materiał wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz trwałość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest pokrywka . Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Powinno się również ocenić kształt termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki o niskiej objętości nie będą dobre na długich wycieczkach, ze względu na to w tym apekcie najlepiej dobrać pojemność termicznego kubka do własnych potrzeb. Oprócz jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny doskonały do pracy lub do biura

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują długi czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy zakupić piękny termiczny ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Który kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego z reguły kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich dużo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez przeszkód wejdą do tornistra oraz nie sprawią trudności w korzystaniu. I choć nie tak długo zatrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozbiją się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni również na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o długotrwałym zatrzymaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest istotne, lepiej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, wygodne, a dodatkowo są wolne od związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki zda egzamin w czasie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę szczególnie chcemy, żeby kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał zimno lub ciepło picia w środku. Dlatego najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Te termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zatrzymują temperaturę, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Minusem kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego masa, dlatego że jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie musimy szczególnie uważać, ze wzlędu na to kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz dobrze utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe oraz świetnie zatrzymują temperaturę napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty z reguły kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe również charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.