Termosy obiadowe, przydtane do pracy a także w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – dostępne zabiegi odmładzające
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny- Najnowsze zabiegi
Wrzesień 25, 2019

Termosy obiadowe, przydtane do pracy a także w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach widzimy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu wymyśliło dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, jednak mała część osób orientuje się jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, zbudowane z podwójnych ścianek, pomiędzy którymi jest obszar próżni termicznej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Utrata ciepła jest także ograniczana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest osłoną odbijającą światło. Całość sprawia, że termos utrzymuje nasze danie lub napój w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Współcześnie na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, możemy wybierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, na przykład, są produkowane termosy tradycyjne, znane wszystkim, o standardowym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych zwykłych przede wszystkim, tj. są one primo, sporo większe, po drugie mają całkiem inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej różnicy.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc duże ilości czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, w góry, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzania dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Dużą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają ciepło oraz termosy szklane i ze stali, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, jako, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna kwestia jaką powinno się przemyśleć przed nabyciem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z gwintem oraz łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wyprawę powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy pewność, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; ponadto, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło dużo krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez dłuższy czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.