Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty i korony cyrkonowe
Październik 28, 2019

Fryzjer – wybieramy dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko sukces codziennej pielęgnacji, ale także kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego względu trafny wybór fryzjera jest taki ważny. Dbałość o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest także wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są także certyfikaty, jakie często można przejrzeć na witrynach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer nieustannie się udoskonala – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę i śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują większość klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą popiera certyfikatami z reguły powinien mieć także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą fantazyjne upięcia, które będą idealne na przykład na ślub albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego umiejętności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, aby spędzić go w miłej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej dobrze także zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego potrzebują.

Ważna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien udzielić rabat, zabieg regeneracyjny albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, aby narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jaki sposób personel troszczy się o czystość salonu. Jeśli na podłodze są niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Trzeba też zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony pewnie nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi także jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.