Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy a także w podróży.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem ilość elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie maleje, co oznacza, że robi się ona obwisła oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, nowe metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na sile ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być też używana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry wzrasta już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą redukcji cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych preparatów nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę oraz modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozprowadza delikatnym masażem, co daje zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 18 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podniesienie skóry, która z upływem lat staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być za ciężka, aby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg daje efekty na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technika laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz znacznie mniej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma na celu natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety również najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by uzyskać przewidywany efekt. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak dużą część twarzy oraz szyi ma poprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.