Gabinet kosmetyczny- Najnowsze zabiegi

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy a także w podróży.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019

Gabinet kosmetyczny- Najnowsze zabiegi

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale również formują figurę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą ciągle nowsze i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co ważne, najnowsze metody sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju dodatnio wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów naprawczych oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są niepodatne na aktywność fizyczną lub specjalne diety. Nowoczesna technologia pomogła stworzyć metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej je odessać lub przetransportować do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również dodatkowe korzystne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu albo wspomagają likwidowanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zminimalizować blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich sposobów formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te metody są mało inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń i wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują lepsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z praktycznie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów pobocznie wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, aby podnosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.