Implanty i korony cyrkonowe

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
Październik 28, 2019
Fryzjer – wybieramy dobry salon
Marzec 15, 2020

Implanty i korony cyrkonowe

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, w szczególności z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najlepsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Jakiekolwiek ubytki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Dodatkowo powiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do wypadania następnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębów zastępują protezy, które są często niekomfortowe i przesuwają się podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u chirurga stomatologa, w trakcie której dokonuje się dogłębną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. W trakcie standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze dobiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej używane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Chociaż implant nie powinien być odsłonięty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, nazywane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma potrzeby szlifowania naturalnych, pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikaniem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed umieszczeniem implantu wymagane jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zwykle organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztów należy również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej i korony protetycznej. Ceny koron też są różne i zależne od ich rodzaju. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 200 zł.

W przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4,5 do 9 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.