Metody depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
Październik 28, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.